Tajemnica pysznych deserów
24 Wrz
3:56

Tajemnica pysznych deserów

Każdy lokal gastronomiczny, któremu bardzo zależy na zaspokojeniu apetytów swoich gości, przygotowuje specjalne menu pełne orzeźwiających deserów i lekkich potraw. Zdaniem większości cukierników istnieje idealny przysmak spełniający wymagania stawiane przez gości, a jest nim deser lodowy.

Rodzaje deserów lodowych

W ofercie tradycyjnych cukierni spotkać można wiele rodzajów omawianych przysmaków. Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkim lody z dodatkiem owoców sezonowych oraz bitej śmietany. Najlepsze restauracje proponują swoim gościom jeszcze większy wybór, na który składają się miedzy innymi desery czekoladowe, sorbety, lody komponowane z egzotycznymi dodatkami.

Niezbędne w kuchni akcesoria

Lokale, w których ceniona jest wysoka jakość serwowanych dań, zawsze używają składników naturalnych i zdrowych. Właśnie dlatego, jeżeli obsłudze kawiarni lub lodziarni zależy na tym, by ich desery były smaczne i doskonale, używają wyłącznie substratów produkowanych osobiście. Między innymi najlepsze restauracje słyną z tego, ze bitą śmietanę robią własnoręcznie na miejscu. Żaden mający dobrą opinię cukiernik nigdy nie skorzysta z gotowej śmietany w puszce. Aby móc swobodnie tworzyć desery na najwyższym światowym poziomie, lokal gastronomiczny koniecznie powinien wyposażyć swoich pracowników w profesjonalne syfony do bitej śmietany. Jest to urządzenie, które nie tylko umożliwi przygotowanie pysznej i kremowej śmietany, ale jednocześnie ułatwi jej estetyczne nałożenie. Syfon do bitej śmietany jest niewielkim i prostym w obsłudze narzędziem, bez którego nie może funkcjonować żadna profesjonalna kuchnia.

Jeden przyrząd, wiele zastosowań

Syfon do bitej śmietany jest niezwykle praktycznym i wielofunkcjonalnym urządzeniem. Oprócz pomocy w przyrządzaniu deserów nadaje się do wygodnego ubijania każdego rodzaju sosu, kremu, czy musu. Inwestycja w ten przyrząd będzie spłacała sie nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok.

Inne niezbędne gadżety

Kolejnym pomysłową i przydatną rzeczą, którą warto posiadać na wyposażeniu każdej restauracji czy kawiarni jest specjalna automatyczna drylownica do owoców. Gadżet ten z powodzeniem ułatwi usuwanie niechcianych pestek z czereśni lub wiśni, co pozwoli na dodawanie ich do deserów lodowych. Drylownica może również posłużyć do usprawnienia produkcji własnych dżemów i marmolad, którymi możemy częstować gości naszego lokalu przez cały rok. Jeszcze innym, mało znanym dodatkiem do wyposażenia kuchni jest profesjonalny podgrzewacz do czekolady. Jest to następny sprzęt, którego możemy używać do letnich deserów oraz zimowych ciast.

Inspirowane: Tanake.com.pl – wyposażenie gastronomiczne

« »

Dodaj komentarz